#Rozhovory
4 minuty čtení | 21. 3. 2024 | Lucie Audi

Lucie Audi: S platformou #HolkyzByznysu vzniká něco, co v Česku chybí

Projekt #HolkyzMarketingu rostl meziročně o 200 % průměrně za poslední 3 roky. Jenže trio co-founderek Lucie Audi, Anety Martinek a Pavlíny Louženské míří ještě dál a klade si za cíl vytvořit něco, co v Česku ještě nikdo nevytvořil. O čem jsou #HolkyzByznysu a co holky inspirovalo k jejich založení? To vše ti odtajní rozhovor s Lucií Audi.
Lucie Audi mluvi

Luci, kdy a jak vznikl nápad na #HolkyzByznysu?

Během loňského roku jsme s Anetou a Pavlínou snily o tom, jak ještě víc pomoci holkám v jejich vlastních snech. Náš první projekt #HolkyzMarketingu rostl meziročně o 200 % průměrně za poslední 3 roky. A my chtěly  jít ještě dál.  Za rok 2023 jsme dosáhly obratu přes 20 milionů korun, a tak věříme, že díky svým zkušenostem dokážeme podat pomocnou ruku těm, které se chtějí  postavit na vlastní nohy. Ať už sní o vlastním květinářství, o velké firmě nebo o přechodu na volnou nohu. 

Navíc jsme chtěly pokrýt téma, které nás bude bavit stejně jako marketing.  A to byl byznys. Vždyť se o tom bavíme už roky!

Každá pátá holka by ráda založila svůj byznys, ale pouze 6 % Češek si věří, že uspějí. Tuhle statistiku změníme.

Všechny tyto aspekty směřovaly k jedinému cíli: Vybudovat #HolkyzByznysu.  Chceme vytvořit stejně velkou platformu, kterou jsou dnes #HolkyzMarketingu. A protože #HzM jsou největší vzdělávací platforma v ČR, tak máme ambice jasné. 

Jak dlouhá doba uběhla od prvotní myšlenky po spuštění?

Diskuze o našem růstu jsme poprvé vedly začátkem roku 2023 a #HolkyzByznysu šly na veřejnost 15. února  2024. Symbolicky den po Valentýnu. Daly jsme si ten nejhezčí dárek, dva naše srdcové brandy stojí vedle sebe: #HolkyzByznysu a #HolkyzMarketingu.

Proběhlo spuštění podle vašich představ? 

Stanovily jsme si cíl, že na první 3 webináře, které otevřeme veřejnosti se přihlásí 400 lidí. Pak to budeme považovat za úspěch. Ale ono se nám během prvních 3 dnů přihlásilo téměř 2 000 účastníků. Máme z toho velkou radost, protože i z reakcí, které dostáváme z okolí víme, že tvoříme něco, co v Česku chybí. 

Jaká je vize a mise nového projektu?

Podáváme pomocnou ruku holkám, které chtějí stát pevně na vlastních nohou. 

#HolkyzByznysu spojují různé oblastí podnikání, abychom společně rostli, vzdělávali se a tvořili silné profesní vazby. Během prvního roku projde naším vzděláváním minimálně 6 000 absolventů.

hzb

Kafe

Podle průzkumu od  AMSP ČR je spokojenost holek v podnikání dvakrát vyšší než v zaměstnání (zdroj). A také víme, že holky  jdou do podnikání pro silnější finanční nezávislost a možnost, jak sladit rodičovství a kariéru. I to je naše Proč.

Jak vypadá #HolkazByznysu, která by se měla zapojit do komunity?

Mám v hlavě vzpomínku na minulé léto, kdy mi zavolala slečna  z naší komunity a prosila mě o radu. Před rokem otevřela květinářství, protože si chtěla splnit životní sen, kdy bude každý den vázat ty nejkrásnější kytice. Ale to se nepovedlo. Smutně konstatovala, že sedí celý den za počítačem, řeší nezbytnou administrativu a s prodejem jí pomáhá maminka. Přesně pro tyhle holky jsme postavily #HolkyzByznysu. 

Zkrátka a dobře jsme tu pro:

  • Holky, které vědí, že chtějí podnikat, ale netuší, jak začít. Jestli ti chybí odvaha, sebevědomí, nebo nevíš, jak sestavit byznys plán, vybudovat tým a jak ho řídit – jsme tu pro tebe.
  • Holky, co chtějí na volnou nohu pro větší svobodu i různorodost práce.
  • Zároveň otevíráme bezpečný prostor holkám, které už podnikají, ale dost možná – stejně jako my – narazily na to, že většinu věcí je ve škole nikdo nenaučil. A tak hledají podporu a jiný způsob, jak své projekty i podnikání posunout dál.

Naše mise je poskytnout ti znalosti, podporu a inspiraci, které potřebuješ k tomu, abys mohla svůj podnikatelský sen proměnit ve skutečnost.

Jaké druhy vzdělávacích programů můžeme očekávat?

Máme komplexní témata v rámci školení a webinářů, kde provedeme studenty cestou od začátku budování  projektu až po úspěšný provoz. Jednotlivá školení se zaměřují na témata, která během podnikání nebo přechodu na volnou nohu řeší každý. A pro ty, kteří chtějí individuální přístup, je ideální mentoringový program

Stejně jako v #HolkyzMarketingu  se  řídíme pravidlem, že  lektor musí být osobností s prokazatelnými úspěchy a praktickými zkušenostmi z daného oboru.

Plánujete stipendijní programy?

Chceme pomáhat všem bez ohledu na jejich zázemí a myslíme si, že finanční možnosti by neměly být limitem pro vzdělávání. Proto máme stipendia pro holky nad 50 letmámy na rodičovské, mámy samoživitelky, nebo pro každou holku, která je v nepříjemné životní situaci.  

Máš v hlavě sen o podnikání, pro který ještě nenastal ten správný čas? Ten čas je teď. Nebuď na jeho realizaci sama a staň se #HolkouzByznysu, která to se sebou myslí vážně. 

Aktuálně v nabídce vzdělávání najdeš webináře zaměřené na finance, byznys plán, networking nebo třeba efektivní řízení týmu

1708079643488

Vector (4)
Lucie Audi

Lucie Audi je spoluzakladatelka #HolkyzMarketingu, školí posledních 9 let obchodní a prezentační dovednosti v malých i velkých firmách, vedla několik let pražský coworking In-Spiro. Za svůj život byla zaměstnaná jednou, jeden den. Od té doby žije ve světě volnonožců a podnikání.

Reklama