#Rozhovory
4 minuty čtení | 30. 1. 2024 | Lucie Audi

Lucie Audi: Mentoring mě přenesl přes nejtěžší úseky kariéry.

Proč na své profesní kariéře využít mentoringu? A co dal Mentoring co-founderce #HolkyzMarketingu Lucii Audi?
DSC_0141

Moje kariéra se vždy  nejvíc posunula, když jsem vedle sebe měla mentora nebo mentorku. Nemusel to být vždycky nutně člověk, který by měl “titul” mentor, ale byl to někdo, kdo pro mě tuto funkci plnil. 

Mentor je ten, kdo nabízí vedení, podporu, své zkušenosti a dokáže ti dát i zpětnou vazbu na tvoje záměry. Ten nejpodstatnější rozdíl je v tom, že když se kamarádů nebo rodiny zeptáš na jejich názor na to, že chceš jít třeba na volnou nohu,  často to jsou odpovědi zatížené jejich vlastními představami o tvé kariéře. Na druhou stranu mentorka je tvoje fanynka od začátku a stojí v první řadě, dokáže ti taky hlídat záda, když tvoje zkušenosti nebudou stačit na tvůj cíl.

Mentorka ti nabídne pomocnou ruku a to je důležitý moment. Mentoring není konzultace nad tvým novým webem a nevyjdou z toho úkoly, které si s mentorkou rozdělíte. Poskytne ti na to svůj pohled, ukáže ti, jak všechno posunout o dva a tři levely výše. 

Kafe

Podle výzkumu LinkedIn a jejich Zprávy o vzdělávání na pracovišti patří mentoring na první místo v oblasti nejlepšího kariérního růstu na rok 2023. 

Jaký má pro tebe mentoring význam?

Mentoring mě vždy přenesl přes nejtěžší úseky kariéry. 

  • Přes těžké začátky, kdy jsem se cítila, že sice rozjíždím vlak, ale pomalu začínám zakopávat vyčerpáním.
  • Mentorka mi pomohla i ve chvílích, kdy jsem znala svůj směr, ale nemám v oboru žádné kontakty.
  •  V posledních třech letech já a znamenalo to pro mě velký krok a možnost podpořit další holky. 

Moje radost s každou mentee je pokaždé obrovská, jako když jsem svou první mentee doprovodila k úspěšnému byznysu a zvýšení tržeb. V takových chvílích máte téměř na dosah ruky celý smysl mentoringu.

Mentoring se ukázal tak výhodným, že v roce 2023 má 92 % společností z žebříčku Fortune 500 mentoringové programy pro své zaměstnance.

 #Holkyzmarketingu tedy do žebříčku Fortune 500 nepatří (zatím), ale mentoringový program máme a budeme hrdě startovat v pořadí už 14. běh.  Mimochodem, v minulém mentoringu jsem si užila pozici mentee a díky mentorce vedu tým  #Holkyzmarketingu efektivněji a stíháme se přizpůsobovat našemu rychlému růstu.

Zrychlení pro kariéru

Mentoring je téměř povinná výbava pro všechny, kteří neradi ztrácí čas. Představ si, že máš před sebou tvůj největší životní projekt. Objektivně víš, že nemáš ani tušení o polovině věcí, které tě čekají. Objektivně víš, že si vyhrneš rukávy a půjdeš do toho s myšlenkou, že až ty požáry přijdou, začneš je hasit. A teď si představ, že na začátku projektu k tobě přistoupí tvůj průvodce. Ukáže ti, kudy můžeš jít, upozorní tě kde, to bude trvat délem než si myslíš, ukáže ti místa na mapě, kdy si můžeš odpočinout a propasti, které rychleji překonáš, když na to nebudeš sama. Je to jako kouzlo, kouzlo v rychlosti a v čase. 

Kde najít mentorku?

Pro každý cíl a každé zaměřená je výběr mentorky klíčový. My to i děláme ručně – procházíme všechny přihlášky a párujeme na základě očekávání a zkušeností. Ano asi tě to taky napadlo – zabere to dost času, ale vyplatí se to. Holek, které nám vypráví své příběhy o úspěchu je dneska víc jak 1500. To nám ukazuje, že jdeme správným směrem.

mentoring li mentees 1

Náš mentoringový program startuje už 12.2.

 

Kafe

Jestli hledáš cesty, jak se posunout z místa, kde zrovna stojíš – možná pomůže nástroj, který tě provede definováním tvých cílů. Zkus naší šablonu na SMART cíle. Tenhle nástroj máme v Marketingovém mentoringu také součástí přípravy mentee pro první schůzku s mentorkou.

Vector (4)
Lucie Audi

Lucie Audi je spoluzakladatelka #HolkyzMarketingu, školí posledních 9 let obchodní a prezentační dovednosti v malých i velkých firmách, vedla několik let pražský coworking In-Spiro. Za svůj život byla zaměstnaná jednou, jeden den. Od té doby žije ve světě volnonožců a podnikání.

Reklama