Miniakademie Jak se stát UGC creatorem

Pokročilost:

David Duc, ShortPRO , Jakub Janeček, ShortPRO , Samuel Bogner, ShortPRO , Natálie Budařová, ShortPRO

 UGC je hitem roku 2024. Může se zdát, že k vytvoření super obsahu stačí jen mobil s kamerou a nápad, my ti ale ukážeme návod, jak tvůj obsah může mít skvělé výsledky a marketingový přesah. 

Brzy vypíšeme nové termíny.

Miniakademie Jak se stát UGC creatorem

Získej know-how, které budeš mít jako jeden/jedna z mála v Česku. UGC (User generated content)  je hitem roku 2024. Může se zdát, že k vytvoření super obsahu stačí jen mobil s kamerou a nápad, my ti ale ukážeme návod, jak tvůj obsah může mít skvělé výsledky a marketingový přesah. Nauč se,  jak vytvářet videa pro značky, jak vymyslet nápad, který bude rezonovat s cílovou skupinou, jak na finální střih nebo jak to udělat, aby obsah zapadal do marketingového kontextu. Odneseš si nespočet tipů do praxe a staneš se UGC creatorem, který rozumí svému řemeslu a neztratí se.

Co se na Miniakademii dozvíš?

  1. Úvod do UGC: online webinář (út 30. 4. 18:00–20:00)

Jak se liší UGC oproti influencer marketingu? Kdo to dělá dobře, jaké nástroje použít a jak natočit a sestříhat video? Během prvního webináře ti zasadíme UGC do kontextu marketingu, ukážeme praktické tipy, pochopíš, co funguje a čemu se vyhnout a dostaneš úkol, který spolu vyšperkujeme na offline workshopu.  

2. UGC praxe: offline workshop (út 7. 5. 17:30–20:00, xPORT Business Accelerator VŠE)

Potkáme se osobně, abychom si vyzkoušeli v praxi vše, co ses dozvěděl/a na prvním webináři. Rozdělíme tě do týmu a společně budete spolupracovat na zadání, se kterým se UGC creatoři běžně setkávají. Můžeš se těšit na natáčení, střih, prostor pro dotazy i diskuzi. Maximálně prakticky a srozumitelně.

3. Feedback hodina: online webinář (úterý 14. 5. 18:00–20:00)

Na poslední online hodině se budeme věnovat feedbacku, protože feedback je dárek. Probereme jednotlivé výstupy, pochválíme se a ukážeme si, kde jsou prostory ke zlepšení. Naučíš se vnímat prvky, které ve videích fungují a uvědomíš si, čemu se raději  vyhnout.

Co si na Miniakademii připravit?

Na online hodiny ti bude stačit notebook. Na offline workshop si připrav telefon s foťákem a dostatkem volného místa, sluchátka, a pokud máš, tak i stativ a mikrofon. Pokud stativ ani mikrofon nemáš, nevadí. Zvládneme to i bez nich. 

Co si z Miniakademie odneseš?

  • Know-how toho, jak funguje UGC byznys 
  • Naučíš se, jak být úspěšným UGC creatorem
  • Budeš umět natáčet, stříhat i editovat UGC videa
  • Budeš umět zasadit UGC tvorbu do marketingového kontextu
  • Zjistíš, co UGC creatorům funguje a čemu se raději vyhnout

Bude z Miniakademie záznam?

Z první a třetí lekce bude záznam. Druhý workshop proběhne offline v Praze a záznam z něj nebude.